Повітряний компресор - пристрій для подачі повітря під тиском. Компресори застосовуються практично у всіх галузях промисловості, а також в приладобудуванні, в якості підсистем спеціалізованого обладнання і для аерозольного нанесення ффарби, наприклад, при фарбуванні автомобілів.
Види компресорів за типом приводу
За типом приводу розрізняють роторні, поршневі, мембранні, спіральні і кулачкові компресори. При цьому перші два різновиди використовують частіше за інших, тоді як інші зустрічаються частіше у вигляді підсистем складного спеціалізованого обладнання.
Роторні або гвинтові компресори нагнітають повітря за рахунок безконтактного взаємодії пари зчеплених між собою гвинтових роторів. У промислових пристроях такого типу для підвищення ККД повітря всередині нагнітача змішується з маслом, отримана суміш подається під тиском і на виході відбувається зворотна фільтрація. В безмасляних моделях подача з нагнітача відбувається безпосередньо. Продуктивність гвинтових компресорів може доходити до 43 м3 / хв при робочому тиску 5-14 бар.
Поршневі компресори працюють за рахунок зворотно-поступального руху поршня усередині циліндра, при цьому стиснення повітря не відбувається, так само як і відсутня потреба в фільтрації на випуску. За газорозподіл і перешкоджання зворотної подачі в таких пристроях відповідає система пелюсткових клапанів. За ККД поршневі компресори поступаються ротаційним, але при цьому коштують дешевше і значно простіше в обслуговуванні.
Компресори для фарбування автомобілів: гаражні, напівпрофесійні, професійні
Компресори, застосовувані для фарбування автомобілів - найбільша група приладів не строго промислового призначення. У неї входять побутові (гаражні), напівпрофесійні і професійні нагнітачі.
Компресори гаражні (побутові) - поршневі з об'ємом ресивера 20-25 л. Для них характерна продуктивність від 140 л / хв, як у недорого Einhell TH-AC 200/24 OF, до 310 л / хв - у більш потужного AIRPRESS HL 310-25 Primair. При цьому максимальний робочий тиск у обох моделей однакова - 8 бар, це середній показник для побутового нагнітача.
Напівпрофесійні - для невеликих автомайстерень, як правило, мають більший, ніж у побутових, обсяг ресивера - 50-100 л, а також працюють на базі двоциліндрової поршневої системи з прямим приводом або одноциліндровою - з ремінним. У цій групі приладів середня продуктивність знаходиться в межах 300 л / хв, як у часто зустрічаються в фарбувальних цехах AIRPRESS HL 325-50 на 1,8 кВт.
Професійні для СТО - це зазвичай поршневі компресори з мінімум 200-літровим ресивером, ремінним приводом і набором підсистем для фільтрації, стабілізації, захисту від перегріву. Приклад - модель ODWERK TW 75210 з продуктивність 900 л / хв.
Який варіант компресорів вибрати
Гаражні або побутові компресори не підходять для тривалої безперервної роботи через невеликого обсягу ресивера і відсутності якісного охолодження. Тому такий варто вибирати тільки для роботи короткими сесіями, наприклад, для аерографії або поетапної фарбування елементів кузова - після рихтування.
Напівпрофесійні - підійдуть для фарбування автомобіля в кілька підходів, завдяки чому їх часто беруть для СТО з невеликою завантаженістю, а також для «гаражних майстерень».
Професійні розраховані на роботу по кілька годин поспіль, що дозволяє і об'ємний ресивер на 200+ літрів, і потужний силовий агрегат, і передбачені системи охолодження і розподілу навантаження. Коштують вони досить дорого, такий нагнітач окупиться лише при регулярному використанні на великій станції техобслуговування або в фарбувальному цеху.
В асортименті нашого інтернет-магазину представлені повітряні компресори різних типів, серед яких є простіші моделі і професійні рішення. За консультаціями по товарах і допомогою в підборі рішення звертайтеся до менеджерів по телефону і в live-чаті на сайті.
Напишіть коментар Скасувати