Підготовка газону до зими
 May 18, 2021 0 Коментарів
Підготовка газону до зими

Для того щоб зберегти колишню красу в зоні відпочинку, не здійснювати додатковий підсів на пошкоджені в період зими ділянки, слід по завершенні сезону виконати аерацію, очищення території газону, провести підживлення, і крім того виконати деякі інші види робіт. Необхідно вирівняти висоту рослин останній раз в році. Велика трава при мінусовій температурі впаде, та перешкоджатиме формуванню нової в подальшому сезоні. Оптимальний розмір трави, який зберігають досвідчені любителі газонів - 8-10 см. Останній раз проводиться така процедура приблизно за 2 тижні до перших заморозків.

Аерація кореневої системи

Дана процедура допомагає кореневій системі газонних трав і грунті отримати найбільшу кількість кисню і вологи, необхідних для гарного розвитку. У той же час аерація сприяє вирішенню виниклого всередині скупчень шкідливого ​​двоокису вуглецю. Дану дію можна здійснювати за допомогою спеціального інструменту - аератора (Al-ko, Stiga, HECHT, Iron Angel, Husqvarna, Stihl). Таким чином виробляються проколи в газонному пласті з метою забезпечення доступу повітря. Обробка за допомогою аератора дає можливість швидко виконувати таку роботу. Необхідно врахувати такий нюанс: проколовши грунт, потрібно докласти зусилля і повернути пласт на себе, піднімаючи його. Це сприяє кращому попаданню кисню в грунт.

• підходяща відстань між проколами - 25 см;

• глибина - не більше 20 см;

• після виконання робіт, оброблений газон необхідно обходити стороною протягом 3-х діб, забезпечивши вільний доступ повітря в грунт.


Крім основного призначення - насичення киснем грунту - отримані отвори допомагають потрапити в грунт волозі. У разі якщо б їх не було, волога залишилася б на поверхні, і при мінусовій температурі утворився б крижаний шар, що перешкоджає нормальному дозріванню трави.

Підживлення

Плідний літній період збіднює грунт поживними елементами. Рослинам необхідне штучне підживлення. Підживлення необхідно здійснювати виходячи з порад до засіяних на ділянці видів трави. У будь-якому випадку потрібно пам'ятати - застосування азоту в підгодівлі протипоказано.

Рекомендується додавати в грунт:

• кісткове борошно - з метою зниження кислотності і насичення поживними речовинами;

• калій - для протидії бактеріям і різним шкідливим мікробам;

• фосфор - допомагає траві пережити холодну пору року, покращує формування кореневої системи.

Перед підгодівлею, якщо погода на дворі суха, необхідно полити грунт. Після того як земля просохне, можна додавати добрива. При відсутності дощів, необхідно полити грунт ще раз.


Очищення газонної галявини

Незважаючи на відмінність в думках, експерти все ж рекомендують збирати опале листя з газону. Якщо залишити його на зиму, то під вагою снігу воно впритул пригорнеться до грунту і перешкодить розвиванню майбутніх паростків. Крім того полегле листя може стати основою походження різних хвороб, цвілі, грибка, що може привести до сумних наслідків. У кращому випадку доведеться підсівати зіпсовані області новою травою, в гіршому - займатися вирощуванням газону по-новому.

Впоратися з завданням прибирання листя та іншого сміття допомагають садові пилососи та повітродувки (Stihl, Husqvarna). Крім того, в більшості моделей садових пилососів є подрібнювач, який полегшує весь процес прибирання.

Також фахівці радять провести мульчування газонної трави. Дана процедура допомагає захистити землю від примх погоди: холодної зими без снігу, крижаного дощу, сильних морозів. Мульчування утримає вологу в ґрунті і поліпшить в ньому мікроклімат. У структуру мульчі входять торф і пісок. Висипати склад на ділянку необхідно пластом в 1 см. В зимовий період випавший сніг буде бажаним помічником господареві газону. Він формує захисний шар для укриття рослин від холодів, забезпечує їх необхідною вологою. Отже, снігове покривало необхідно зберегти недоторканим до весни. Не рекомендовано також ходити по замерзлій траві при відсутності снігу.


Проведені дії допоможуть газонній траві пережити найхолоднішу зиму, а також позбавлять власника ділянки від зайвих зусиль по формуванню нової галявини навесні.

ПІДГОТОВКА МАЙДАНЧИКА ПІД ГАЗОН

ДОГЛЯД ЗА ГАЗОНОМ

НАСАДЖЕННЯ НА ГАЗОНІ

Напишіть коментар

* Имя:
* E-mail: (Немає публікацій)
   Веб-сайт: (Посилання на сайт з http://)
* Коментар:
Введіть код

Переваги