Дерева і квіти
Сам по собі газон ніяк не формує готову декоративну композицію. Його слід розширити різними «родзинками», які підкреслять всю красу саду і в той же момент з'єднаються в одне ціле з газоном. Для цього найкраще використовувати дерева, кущі і квітники.
Для того, що б декорувати газон деревом або декількома деревами, слід спочатку вибрати для них придатні ділянки. З метою формування гармонійної композиції газону з деревом, не рекомендовано висаджувати на газонній траві багато дерев. Краще всього одне або кілька не дуже великих дерев групою.
Листопадні декоративні дерева, такі як: дерен китайський, дикі яблуні, прекрасно прикрасять ваш сад в сезон цвітіння. Декоративні дерева для газону повинні не тільки прикрашати територію, а й давати плоди і формувати жовтіючий осінній сад.
У разі якщо вам не обов'язкові плоди на деревах, то рекомендовано прикрасити газон такими листопадними декоративними деревами, як клен сірий, береза японська або клен пенсильванский. Будь-яке з цих дерев для газону має цікаве забарвлення листя, незначну висоту і густу крону, отже газон, прикрашений цими деревами, буде виглядати розкішно і привабливо.
Якщо ви не бажаєте збирати опале листя з газону, а також спостерігати за зміною колірної гами свого саду, рекомендовано садити вічнозелені дерева для газону: декоративна ялина Picea pungens Koster, суничне дерево андраховидне, Тисове дерево Taxus baccata Fastigiata.
Основною проблемою висадки дерев на газоні є ділянки біля стовбурів. Проблема в тому, що при стрижці газону біля стовбура дерева, газонокосарка може завдати шкоди стовбуру дерева, і своїм ножам. Щоб цього уникнути, слід біля стовбура створити невелике земляне коло. В дане коло рекомендовано посадити декоративні квіти, щоб прикрасити ділянку без газонної трави. Ще однією проблемою висадки дерев на газоні є опале листя, їх також слід своєчасно прибирати, інакше вони формують повсть і сповільнять повітрообмін кореневої системи газону, після чого трава почне загнивати. Варто звернути увагу і на те, що більшість дерев мають густу велику крону, через що утворюється тінь. Багато газонних трав не можуть існувати в тіні, тому слід або підбирати найбільш компактні дерева, або тіньовитривалі газони.
Кущі
Висадку кущів для газону реалізовують в тому випадку, якщо газонна площадка досить невеликого розміру для посадки декоративного дерева. Місцезнаходження прикрашаючих кущів для газону, а також догляд і критерій підбору подібний деревам. З числа мінусів посадки кущів на газоні акцентують один єдиний. Крона куща формується відразу ж над земною поверхнею, що заважає стрижці газонної трави за допомогою газонокосарки. В даному випадку слід або стригти самі чагарники за допомогою кущорізів, або користуватися садовими ножицями для стрижки газону. Що б прикрасити газон декоративними кущами, рекомендовано зупиняти свій вибір на наступних видах: бузок, цеанотус, волчеягоднік запашний, ірга канадська, пієріс красивий, скумпія шкіряна.
Посадка і підживлення декоративних дерев та кущів.
Ідеальний час для посадки декоративних дерев і кущів - це період з весни до осені. Для початку слід викопати невелику лунку на відповідній ділянці газону. Діаметр лунки повинен відповідати 4 діаметрам горщика, це приблизно 120 см. Глибина лунки повинна бути в 1,5 рази глибша горщика. Далі замочіть коріння саджанця, розмістіть горщик в ємність з водою. У лунку для дерева слід додати добрива, після чого грунт разом з добривом слід ретельно розмішати садовими вилами. Посадку дерева слід здійснювати у вологу основу, тому лунку необхідно наповнити кількома відрами води. Після цього дбайливо витягаємо рослина з горщика і поміщаємо в середину лунки, щоб коренева система сховалася в грунті. Землю з добривом слід трохи утрамбувати, фіксуючи цим рослину. Ну і на завершення рекомендовано здійснити додаткову фіксацію саджанця з підтримкою дерев'яних рейок. Для цього біля саджанця необхідно вбити кілька рейок під кутом до саджанця (кут приблизно 45 градусів) і не дуже туго перев'язати їх зі стовбуром, після чого лунку наповнити водою. Рейки можна прибирати через 1-2 роки, залежно від активності зростання саджанця.
При удобренні даних рослин слід пам'ятати, що підкормки для газонної трави в даному разі не згодяться, слід купувати більш збалансовані добрива з калієм і азотом. Добрива потрібні для того, щоб листя і коренева система рослин були більш сильними і здоровими.
Готові добрива слід додавати тільки для декоративних дерев і квітів. У разі якщо добрива використовувати для плодових рослин, то врожайність значно знизиться. Рекомендується збагачувати дерева і кущі для газону за допомогою перегнилого опалого листя або компосту.
Напишіть коментар Скасувати