Догляд за газоном
 May 18, 2021 0 Коментарів
Догляд за газоном

Для того щоб галявина не втрачала гарного вигляду, за нею необхідно доглядати. Крім явних і дуже важливих процедур, у вигляді стрижки і поливу, догляд за газоном містить ще цілий комплекс важливих заходів, частина з яких - виключно профілактична. Основний догляд за газонами багато в чому подібний до догляду за різними садовими рослинами. Він містить такі важливі етапи:

1. Стрижка газону

З метою підтримки необхідної довжини трав'яного покриву, а також боротьби з бур'янами потрібні регулярні стрижки. Ще один значний ефект, який досягається за рахунок даного виду роботи, - підвищення щільності дерну і формування більш щільної порослі. Справа в тому, що систематичне підрізання змушує рослини формувати нові пагони, за рахунок чого кущистість збільшується. Стригти траву необхідно з травня до середини осені. Частотність робіт визначена вибором культур. Виявляють вплив також і погодні умови: не рідкісні зливи викликають динамічне зростання трав, отже, стрижку потрібно здійснювати більшу кількість разів. Як правило, частотність зростає навесні і восени. Висота стрижки залежить від типу: звичайний садово-парковий газон - 4-5 см, партерний газон - 3 см. Обрізку роблять, коли виростають зайві 3-4 см. Навіть якщо ви запізнилися з проведенням даних робіт, в такому випадку не можна миттєво прибирати більше 4 см, так як, якщо збільшити цю цифру, рослини зазнають дуже великий стрес. Тому знадобиться кілька етапів, для того щоб прибрати зайві сантиметри до необхідного рівня.

Дотримуватися потрібно наступних правил:

• Перед початком роботи перевірте, чи немає на галявині сторонніх речей - їх необхідно прибрати, так як вони можуть завдати шкоди газонокосарці.

• Здійснювати роботи необхідно по сухій траві, в даному випадку колеса не будуть прослизати, псувати грунт і залишати сліди.

• Перед початком стрижки скористайтеся віником або граблями, для того щоб підняти впалу, пом'яту рослинність.

•У разі якщо один раз ви стригли траву по горизонталі, то в наступний раз необхідно робити це по вертикалі.

При підборі газонокосарки враховуйте, що для не дуже великих за площею майданчиків більше годяться тримери, а на значних площах переважно користуватися роторними або барабанними косарками (BLACK & DECKER, Stiga, Hyundai, Vitals, Al-ko, DeWalt, Iron Angel, Oleo-MacHusqvarna , Stihl). Там, де з об'ємом робіт ніяк не впорається газонокосарка, потрібні садові мінітрактора або райдери (Al-ko, Husqvarna, Stihl).

2. Поливи

Вологість потрібна абсолютно всім рослинам в будь-якому випадку. Газонні трави особливо потребують її якщо ростуть на піщаному грунті, де грунтові води залягають досить глибоко. В даному випадку дощова вода стрімко проникає крізь піщаник, ніяк не затримуючись, а коренева система трави залишається фактично без підживлення. Для того щоб гарантувати максимальну доступність води для рослин, поливати їх рекомендовано у вечірній час. Випаровування в цей період дня буде мінімальним. При цьому існує ще ряд дій, які дозволяють рослинам впоратися з нестачею вологості:

• Фосфатні добрива активізують ріст коренів, додавати їх необхідно по осені або на початку травня.

• Мульчування не дає волозі посилено випаровуватися, а також викликає активний ріст пагонів.

• Якщо сезон видався дуже спекотним, то можна зберігати скошену траву на газоні, це збереже вологу в ґрунті.

Нескінченне тягання відер з водою в результаті може заморити кожного, навіть якщо свердловина або колодязь розташовані в декількох метрах від будинку. Однак, вирішити дану проблему легко - необхідно лише придбати водяний насос, основне призначення якого полягає в подачі води в систему зрошення під тиском (Metabo, Aquatica, DAB, Vitals).

3. Добрива необхідні для підгодівлі

Необхідність в підгодівлі буде відрізнятися в залежності від специфік землі. На бідних грунтах рослини пізнають нестачу поживних елементів, а на плідних землях мають необхідність у додатковій стимуляції кореневої системи і збільшенні інтенсивності утворення нових пагонів. При правильній підгодівлі трава стає стійкою до витоптування завдяки формуванню щільного дерну. Газон стає гладенького зеленого кольору, не хворіє і благополучно стримує ріст бур'янів. Має сенс додавати в грунт азот, фосфор і калій. Обсяг добрив і частота їх внесення залежать від властивостей землі. Вважається, що найбільш доречні для газонної трави гранульовані добрива, які вносять на поверхню грунту, після чого поливають, розчиняючи гранули. Азотні добрива в чистому вигляді повинні надходити до рослин через їх надземну частину. Після розпилення сечовини полив не роблять ще добу.

4. Аерація

Коріння злакових вельми сильні. Розростаючись, вони ущільнюють грунт, що перешкоджає надходженню вглиб землі поживних елементів і кисню. Це негативно позначається на рослинах. Як мінімум 2 рази на рік необхідно здійснювати провітрювання. Для цього грунт проколюють на глибину 12-15 см. Зробити це можна механічними аераторами (Al-ko, Stiga, HECHT, Iron Angel, Husqvarna, Stihl) або аераційними накладками. У разі якщо ніякого оснащення немає, застосовуються вила. Після аерації в грунт бажано внести добрива.

5. Мульчування

Мульчування - це процедура розподілу по поверхні землі спеціально приготовленої грунтової речовини. Це відбувається для вирівнювання території, заповнення родючого шару, зменшення обсягу випаровування з поверхні вологості. В результаті за рахунок активації створення бічних пагонів зростає насиченість трав'яного покриву. Для того щоб виготовити суміш для мульчування, необхідно перемішати безліч компонентів, кількість яких вимірюють згідно з обсягом, частинами. Необхідно звертати увагу на те, що всі компоненти повинні бути добре висушені і подрібнені. Склад для мульчування в різних грунтах неоднаковий.



Компоненти

Склад суміші для різних типів грунтів

Для глинистих

Для піщаних

Для нормальних

Пісок

5

2

3

Торф

2

4

3

Родючий грунт

3

4

4

Період виконання мульчування - вересень. Заздалегідь слід провести підготовку: стрижку, розпушення, вирівнювання, а також очищення від сміття граблями. Глинисті грунти необхідно також заздалегідь обробити наколюванням вилами. Потім попередньо приготовану суміш необхідно рівномірно розкидати по газону, витрачаючи 2-4 кілограми на квадратний метр.

6. Скарифікація

Ще одна технологія провітрювання грунту. Вона істотно відрізняється від аерації. Грамотно виконана скарифікація стимулює ріст рослин. Вони стають густіші, краще вкорінюються. Колір трави стає насичено зеленим. Процес проводиться аератором-скарифікатором (Al-ko, Stiga, HECHT, Iron Angel, Husqvarna, Stihl) або ножем-скарифікатором, яким грунт розрізається уздовж, потім поперек. У деяких випадках розпушення здійснюють віяловими граблями. Після скарификации бажано виконати піскування, покрити майданчик мульчею.

Ми перерахували ключові моменти, що містить в собі догляд за трав'яними посадками. Важливо правильно розділити їх по сезонах і виконувати все необхідне в повному обсязі. Часом здається, що після посіву, коли паростки вже зазеленіли, можна перепочити і на якийсь час забути про рослини. Однак це не так. Трав'янистий шар примхливий, він вимагає найпильнішої уваги в будь-який час року.

ПІДГОТОВКА МАЙДАНЧИКА ПІД ГАЗОН

НАСАЖДЖЕННЯ НА ГАЗОНІ

ПІДГОТОВКА ГАЗОНУ ДО ЗИМИ

Напишіть коментар

* Имя:
* E-mail: (Немає публікацій)
   Веб-сайт: (Посилання на сайт з http://)
* Коментар:
Введіть код

Переваги