Грамотна підготовка ділянки під газон забезпечує прекрасний зовнішній вигляд всього трав'яного майданчика. У разі якщо планується розташування посівного газону, то експерти радять закінчити всі земельні роботи не раніше, ніж за 3-4 дні до запланованого посіву. Підготовка основи під газонну траву - це повний комплекс встановлених робіт, які включають розчищення площі, визначення складу грунту, підсипання плодовитої землі, утрамбовку, а також вирівнювання грунту. У разі якщо садиба з надлишковим зволоженням або високим рівнем грунтових вод, тоді слід виконати її осушення.
Підготовка ґрунту під газон в будь-якому випадку відбувається по-різному, тому що все залежить від стану певної ділянки і від його особливостей. Часом перед укладанням газону потрібно значно попрацювати, але іноді ведуться тільки поверхневі роботи, так як сама ділянка колись уже оброблялась. Основні кроки підготовки грунту для влаштування газону такі:
1. Розчищення території
Для газону слід підбирати більш сонячні площі. Отже, якщо на майданчику є дерева, кущі, зайві споруди, що стануть затінювати сонце, то від них слід позбутися, так як газону необхідне сонячне світло і мінімальна перерва затінення не може перевищувати 3 години. В іншому випадку трава зачахне і не матиме такий прекрасний вид, як хотілося б. Територія звільняється від різного сміття, мотлоху, валунів, каменів, будівель і чагарників. За допомогою спеціальної садової техніки ви набагато прискорите процес підготовки ділянки під газон і полегшите собі роботу. Для розчищення та позбавлення території від дерев і кущів вам обов'язково стане в нагоді бензопила (Stihl, Husqvarna, Al-ko, ECHO, Maruyama, Oleo-Mac, Vitals, Stiga), або електропила (Stihl, Husqvarna, Al-ko, Vitals, DeWalt, Makita), висоторіз (Hecht, Maruyama, Husqvarna, Stihl), кущоріз (Al-ko, Makita, Metabo, Vitals) і навіть садовий подрібнювач (Stihl, Konner & Sohnen, Zipper) який в лічені хвилини може подрібнити великі садові відходи, такі як висохле листя, гілки, лоза та ін. Від бур'янів позбавляються хімічним методом за допомогою обприскувача (Forte, Jacto, Stihl, Maruyama, Solo, Vulkan) або ручним способом. На даному етапі можна займатися установкою системи автополиву, в разі якщо це передбачено проектом. Вам обов'язково знадобиться насос для поливу (Metabo, Aquatica, DAB, Vitals). Прокладаються необхідні комунікації з метою забезпечення систематичного поливу ділянки і якісного зростання газонної трави.
2. Планування ділянки
Даний процес особливо стосується зон зі складним рельєфом, які мають пагорби, перепади висот, горби, нерівності. В такому випадку грунт згладжується і планується. Згладжування землі може здійснюватися за допомогою екскаватора або трактора обладнаного ковшем (DW, Xingtai, Forte).
3. Обробка землі.
Після вирівнювання грунту проводиться його орання на глибину до 20 см, подрібнення землі до стану «пух», щоб забезпечити практичність роботи граблями. В ході оранки знищується бур'ян, грунт насичується киснем, що збільшує його родючість. На даному етапі роботи незамінним помічником стане культиватор (Stihl, Konner & Sohnen, Husqvarna, Iron Angel, Al-ko, Forte, Hyundai, Oleo-Mac, Stiga, Кентавр) або мотоблок (Iron Angel, Forte, Кентавр).
4. Розподіл і підсипка родючої землі.
Підготовка ґрунту для газону рулонного виду вимагає розподілу по місцевості родючої землі пластом не менш 10 см. Склад може складатися з торфу, піску або чорнозему. Земля доставляється на ділянку за допомогою транспорту, трактора (DW, Xingtai, Forte) або мотоблока обладнаного причепом (Iron Angel, Forte, Кентавр). Часом клієнти пропускають даний пункт процесу підготовки, прагнучи заощадити. Але все ж розподіл родючої землі - вельми корисна і необхідна процедура, що дасть можливість газону рости довше і краще.
5. Розведення грунту вапном або добривами.
Для того, щоб газонна трава тішила своєю красою і пружністю, слід додавати в грунт сезонні добрива в певній кількості. У разі, якщо земля дуже кисла, тоді додають вапно або доломітове борошно.
6. Ущільнення і вирівнювання території.
Якісно ущільнена поверхня ґрунту та її вирівнювання граблями є остаточним акордом всього ходу підготовки. У разі якщо земля важка, а згідно з проектом потрібна ідеально рівна поверхня ділянки, тоді застосовується віброплита з метою ущільнення. Якщо ж грунт легкий, тоді він укочується садовим катком в кілька етапів.
Потім вже ведуться всі інші роботи з укладання рулонного газону або його посіву.
Напишіть коментар Скасувати