Бензиновий чи акумуляторний обприскувач? Як визначиться з вибором?
 Mar 16, 2021    0 Комментариев
Бензиновий чи акумуляторний обприскувач? Як визначиться з вибором?

Без постійної боротьби з хворобами, а також шкідниками саду та городу неможливо покладатися на хороший збір урожаю. Ручним способом здійснити дану роботу досить важко, тому в підтримку дачникам приходять обприскувачі. Вони створюють тиск, за допомогою якого здійснюється дрібнодисперсне розпилення рідин на рослини. Завдяки садовому обприскувачу активна речовина потрапляє в найбільш важкодоступні зони і надійно утримується на листках. Крім виконання своєї прямої функції, садовий обприскувач можна застосовувати з метою побілки стін та миття транспортних засобів, що значно збільшує вигоду від його придбання.

Достоїнства та недоліки

За допомогою обприскувачів можна виконувати такі роботи:

 

 • розпорошувати добрива та хімікати;

 • зрошувати дерева і чагарники;

 • працювати в теплицях;

 • здійснювати дезінфекцію горищ і підвалів;

 • обробляти картоплю;

 • застосовувати для миття автомобілів і вікон;

 • здійснювати внутрішню і зовнішню обробку об'єктів та кімнат.

Плюси хорошого розпилювача - це невибагливість системи та надійність. Портативні установки мають невелику масу і значну ефективність. До мінусів відносять розцінки на розпилювачі, які у популярних фірм часто бувають дуже високими.

Види

Обприскувачі поділяються залежно від системи на помпові, важільні, акумуляторні і бензинові. За способом пересування по ділянці їх виробляють ранцевими і колісними. Перший тип найбільш компактний і мобільний. З подібним пристроєм можливо працювати з драбини, залазячи на велику висоту.

У даній статті ми докладно розглянемо два види садових обприскувачів: бензинові та акумуляторні.

Бензинові обприскувачі

Найбільш потужними є бензинові обприскувачі, за якістю характеристик їм поступаються навіть електричні. За допомогою подібного апарату можливо обприскувати верхні крони фруктових дерев (висотою 6-8 метрів). Для того щоб працювати з величезними площами, аграрії вважають за краще як правило моделі, у яких є сопло з великим діаметром. Потужність двигуна у таких апаратів до 5 к. с.

Серед виробників мотообприскувачів представлених на нашому ринку, хочеться відзначити німецьку компанію STIHL, бензинові агрегати якої дуже добре себе зарекомендували і користуються популярністю як серед професіоналів, так і серед садівників-любителів. Потужні бензинові обприскувачі результативно розпорошують засоби з метою захисту рослин від шкідників в садах, городах і виноградниках. Ранцеві бензинові обприскувачі STIHL можуть застосовуватися також як повітродувні прилади для виконання очисних робіт. Велика швидкість повітряного потоку, що створюється приладом, дає можливість досягати досить великої дальності дії. Тому навіть великі за площею культурні угіддя можна піддавати обробці дуже раціонально.

 

Популярні моделі:

Обприскувач бензиновий Stihl SR420

Обприскувач бензиновий Stihl SR430

Обприскувач бензиновий Stihl SR200

Дивитися всі бензинові обприскувачі

Плюси та мінуси мотообприскувачів

 • Продуктивність. Завдяки потужному ДВЗ в агрегаті формується потужний повітряний потік, який може витісняти за короткий період велику кількість рідини. Таким чином бензообприскувач зуміє за один робочий день обробити в два, а то і в три рази більше площі, ніж акумуляторний, і тим більше ручний.
 • Універсальність. Багато бензинових пристроїв, завдяки наявності великого в діаметрі патрубка, можливо застосовувати в якості сівалки зерен, або прибиральника листя і снігу з машини. В акумуляторних обприскувачах стоїть тільки витончена штанга, якою неможливо здійснити аналогічні дії.
 • Розсіювання порошку. Жодному виду агрегатів для оброблення дерев не доступна дана функція, за винятком бензинових (необхідна наявність спеціальної форсунки).
 • Можливість дозаправки пального. Бензиновий апарат завжди можливо дозаправити на будь-якій ділянці оброблюваного поля. Акумуляторний же вимагає наявність електромережі.

Мотооприскувачі для саду також мають і мінуси:

 • Високий рівень шуму. Для роботи обов'язково потрібні навушники, щоб уникнути пошкодження слуху.
 • Висока вібрація. Високий рівень вібрації, вироблений двигуном внутрішнього згоряння, впливає на втому оператора і комфорт роботи. Варто відзначити, що прилади з антивібраційною системою дещо компенсують (хоча і не повністю) цей мінус, але і коштують вони набагато дорожче.
 • Чутливість до палива. Поршнева система ДВЗ дуже чутлива до бензину і масла, на якому працює, тому при їх поганій якості (або використанні масла іншої фірми) може швидко виходити з ладу.
 • Ціна. Якщо розцінки на акумуляторні апарати починаються з 40 доларів, то ціна на бензинові бере початок з 90 доларів. Також не варто забувати про регулярне придбання ПММ для мотообприскувачів.

Акумуляторні обприскувачі

В електричному обприскувачі використовується електропривід, який живиться від акумуляторної батареї. Конструктивно модель містить бак зі шлангом, розпилювальними трубками і 3-ма форсунками. Завдяки досить ємній батареї можливо здійснювати роботи на протязі тривалого часу. Підзарядка здійснюється від мережі. При підборі необхідно брати до уваги характеристики батареї - її ємність, час для підзарядки, наявність індикатора для контролю за рівнем заряду. Акумуляторний обприскувач може застосовуватися для мобільної обробки великої території і обприскування високої рослинності. Характерною рисою професійного акумуляторного розпилювача є також і те, що його можна використовувати для нанесення на рослини групових добрив і фунгіцидних розчинів - при цьому поверхня листя і стебел покривається тоненькою оболонкою, що дає можливість значно економити витрати препаратів. Крім догляду за рослинами, такий розпилювач часто використовують для протиепідемічної обробки великої рогатої худоби, миття транспортних засобів, побілки фасадів, внутрішніх стін і стель, очищення поверхонь від пилу та бруду.

Популярні моделі:

Обприскувач акумуляторний ранцевий Solo 417

Обприскувач акумуляторний Jacto DJB-20

Дивитися всі акумуляторні обприскувачі

Переваги та недоліки акумуляторних обприскувачів

Робота акумуляторних обприскувачів трохи відрізняється від бензинових - у них є витончений шланг і подовжена трубка, причому не великого діаметру, за рахунок цього рідина викидається стисненим конусом, хоча рівень розбризкування буває досить істотним. Проте, видалити таким тиском сніг нереально, отже, в зимовий період електрична система буде стояти без діла. Зате у нього є інша перевага - значна частина представлених у продажу модифікацій обладнані телескопічною штангою, яка відіграє роль подаючої трубки, у бензинових приладів подібного пристрою немає.

Ще одна перевага акумуляторного розпилювача - це ціна. Електричні моделі набагато дешевші за свої бензинові аналоги. Таким чином, покупка приладу із вбудованим двигуном внутрішнього згоряння виправдана тільки в тому випадку, якщо ви змушені постійно піддавати обробці відразу кілька гектарів території. Якщо ж у вас незначне присадибне господарство, в такому випадку потрібно віддати перевагу акумуляторним механізмам.

Можна відзначити наступні плюси акумуляторних конструкцій:

 • Невеликі розміри, мала вага, компактність і ергономічність.

 • Обприскувач на базі акумулятора не вимагає наявності безперервного джерела живлення, і здатний функціонувати в місцях, де електрику не проведено.

 • Обприскувач має досить високу потужність, тому на єдиному заряді можливо за один захід обробити чималі території.

 • Акумуляторні пристрої відповідають всім вимогам екологічної та санітарної безпеки.

 • Система має широку сферу застосування, починаючи від поливу і боротьби з комахами-шкідниками і завершуючи ремонтними роботами та дезінфекцією приміщень.

 • Велика кількість різних насадок в наборі істотно полегшує роботу з приладом. Використання не вимагає спеціальних фізичних зусиль і вмінь.

 • Під час роботи ці розпилювачі не споживають масла і палива, які коштують недешево. Більш того, пристрій не виділяє в повітря чадного газу, тому його часто використовують в парниках.

 • Ціна акумуляторних конструкцій на порядок нижча, ніж бензинових.

При виборі обприскувачів необхідно враховувати цілий ряд факторів, в тому числі розміри ділянки та особливості проведених робіт, надійність конструкції обприскувача і потужність.

У нашому магазині техніки для дому та саду VITALTECHNO представлений широкий вибір акумуляторних і бензинових обприскувачів. Купуючи даний вид обладнання у нас, ви заздалегідь захищені від проблеми з відсутністю ремонтного сервісу і покупкою деталей, а також отримуєте безкоштовні консультації та професійний підбір обладнання. Весь асортимент, зібраний в магазині, - сертифікований і якісний. При дотриманні інструкції представлені моделі прослужать вам довго, а в разі поломки - ви зможете замінити деталі.

 


Напишите комментарий

* Имя:
* E-mail: (Нет публикаций)
   Веб-сайт: (Ссылка на сайт с http://)
* Комментарий:
Введите код