На вашій ділянці є газон? Тоді рано чи пізно виникне можливість купити аератор. Перед здійсненням важливої покупки пропонуємо розібратися, навіщо взагалі потрібен аератор і коли його використовувати, отримавши відповіді на найпоширеніші питання, що пов'язані з експлуатацією аератора.
1. Що таке аерація?
Простіше кажучи - це процес формування отворів у газоні з видаленням матеріалу на поверхні, що дозволяє відкрити доступ в газон для добрив, води і кисню. Таким чином поліпшується проникнення до коріння, завдяки чому трава стає більш здоровою і газон виглядає набагато красивіше.
2. Як зрозуміти, що газон вимагає аерації?
Якщо на вашому газоні застоюється вода після дощу або поливу, йому точно потрібна аерація. Аерація потрібна глинистим грунтам під газоном, твердим грунтам після накатки транспортними засобами та газонах з високою щільністю старої сухої трави. Взагалі, будь-який газон може піддаватися аерації - це принесе йому тільки користь.
3. Чи підходить аерація для всіх сортів трави?
Аерація може проводитися для всіх видів газонної трави, завдяки такій процедурі покращиться здоров'я і якість будь-якого газону.
4. Коли здійснювати аерацію газону?
Аерувати газон найкраще пізньою весною або на початку осені. Навесні це найкраще зробити після того, коли виросте перша трава, це дозволить визначити ділянку необхідного аерування. Або ж, коли до кінця літа трава буде густою, а коренева система укріплена, можна провести аерацію, залишивши пару місяців в запасі на відновлення, щоб до зими не залишилося відкритих коренів.
5. Як часто потрібно проводити аерацію газону?
У посушливих районах або, коли трава росте особливо інтенсивно, аерацію варто проводити двічі на рік. Також аерація допоможе оздоровити газон в районах з піщаними або глинистими ґрунтами. Якщо на газоні з'являться калюжі, це знак, що потрібно знову провести.
6. Коли очікувати результатів від аерації?
Залежно від якостей грунту під газоном, на око результати можуть бути непомітні навіть через місяць після першої аерації. Але в той же час, будуть явні позитивні зміни під газоном і в кореневій системі. Візуальні результати аерації будуть помітні, швидше за все після двох-трьох процедур, тобто на наступний рік.
7. Яку частоту ножів потрібно використовувати для ефективної аерації?
Стандартні параметри аератора гарантують оптимальну частоту і глибину прорізів. Більшість фахівців вважають, що чим глибше і ближче один до одного формуються прорізи, тим краще, але не варто занадто зловживати, щоб газон не залишився без зелені.
8. Скільки часу буде потрібно для відновлення газону?
Залежно від погоди, стан грунту, поливу і давності скошування трави, відновлення відбувається протягом двох тижнів. Його процес можна прискорити, якщо газон постійно удобрювати і поливати.
9. Чи можна проводити аерацію газону під час тривалої посухи або високої температури?
Відповідь однозначна - ні! Протягом цього часу трава мало зростає, і аерація може привести до збільшення вторгнення бур'янів і, можливо, збільшення швидкості випаровування води з газону, що може привести до всихання кореневої системи і негативних результатів.
10. Чи потрібно підсівати газон насінням трави під час аерації?
Під час перших двох-трьох аерації підсівати траву не варто, принаймні рік. Підсівання трави буде корисним і продуктивним у другий повний сезон зростання, оскільки кілька процедур аерації дозволять підготувати грунт для найбільш оптимального підсіву трави.