Як вибрати культиватор для саду та городу?
 Feb 24, 2021 0 Коментарів
Як вибрати культиватор для саду та городу?

Вручну готувати сад або город до посадки різних культур важко фізично і затратно по часу. Культиватори спрощують цей процес. Грунт при використанні такої сільгосптехніки насичується киснем, стає більш однорідним.

Мотокультиватор - це легкий силовий агрегат, призначений для обробки землі фрезами. Мотокультиватори часто мають набір навісного обладнання, який спрощує прополку грунту. Незамінний помічник для садівників і городників. До основних завдань культиватора грунту відносяться оранка і розпушування землі, а також підгортання, нарізка борозен і боронування грунту. Цей вид сільськогосподарської техніки досить популярний і відносно простий у використанні.

Мотоблок і культиватор - в чому різниця?

Основна, і найважливіша відмінність між мотоблоком і культиватором, полягає в конструкції системи руху. Мотоблок обладнаний окремою колісною парою, з'єднаною передачею з мотором. Робочий інструмент (плуг, фрези, плоскоріз) розташовується окремо. Культиватор - агрегат, як правило, обладнаний замість коліс дисковими фрезами (хоча бувають і винятки). Занурення в грунт, його розпушування та просування по оброблюваній ділянці здійснюється одночасно за допомогою руху дисків. Ще одна важлива відмінність культиватора від мотоблока - простота трансмісії. Зазвичай вона підтримує передню, задню передачу, а також роботу мотора на нейтральній передачі. Іноді передніх передач може бути більше. У мотоблока коробка передач складніша, частіше підтримуються кілька швидкостей вперед і назад. Це робить його більш прохідним і маневреним. Також мотоблок пропонує аграрію ширші можливості в плані підтримки навісного обладнання.

Підготовка мотокультиватора до весняних/осінніх робіт.

З приходом весни настає час для наступного циклу польових робіт. Ви починаєте готуватися до посіву, купуєте розсаду, насіння, добрива та перевіряєте працездатність свого культиватора. Як правильно провести запуск після міжсезоння?

  1. Перевірити рівень масла в картері, при необхідності замінити.
  2. Залити паливо.
  3. Замінити свічку запалювання і перевірити свічковий ковпачок на наявність пошкоджень та слідів пробою.
  4. Замінити повітряний фільтр.
  5. Відкрити паливний кран.
  6. Закрити повітряну заслінку і смикнути ручку стартера.

Після 1-2 ривків мотор повинен завестися. Паливний кран встановити в положення в залежності від завдання, а повітряну заслінку відкрити.

Культиватор заводити в горизонтальному положенні на свіжому повітрі. Виконувати запуск в замкнутому приміщенні не можна. Багато поломок культиваторів відбувається через вибір неякісного палива або мастильних матеріалів. При цьому в більшості випадків виробник відмовляється здійснювати гарантійне обслуговування. Краще використовувати масло, яке рекомендує виробник техніки. При дотриманні правил експлуатації і своєчасному технічному обслуговуванні культиватор буде служити довго і безвідмовно.

Рекомендації по вибору мотокультиватора

Перш ніж купувати культиватор, слід правильно поставити цілі, які буде виконувати техніка, а також визначитися з площею території, на якій вона буде застосовуватися і її продуктивністю. Продуктивність - площа території, яка обробляється культиватором за певний часовий відрізок. Цей показник залежить від двох головних характеристик агрегату: потужності двигуна і ширини захоплення. Чим більші ці показники, тим вища продуктивність. Багато садівників, яким доводилося працювати як з простими, так і з більш потужними мотокультиватори, запевняють, що кількість «кінських сил» безпосередньо впливає на термін експлуатації техніки.

Площа ділянки

Рекомендована ширина захвату фрез, (см) Рекомендована потужність, (к.с.)

Менше 15 соток

60 3.5

від 16 до 60 соток

80 4.0

від 61 до 99 соток

90 5.0

від 1 до 2 га

90 6.0

від 2 до 5 га

90 9.0

Культиватори, як і будь-яка інша сільськогосподарська техніка, постійно удосконалюються і модифікуються. Всі існуючі сьогодні моделі цього сільськогосподарського пристосування діляться на кілька різних груп в залежності від основних характеристик.

За вагою

За цим критерієм культиватори ділять на 4 групи:

  • Надлегкі. Великою популярністю сьогодні користуються компактні надлегкі варіанти мотокультиваторів. Це портативне і полегшене обладнання має вагу від 10 до 15 кг. За допомогою таких агрегатів досить зручно і легко доглядати за квітниками, клумбами, газоном, парниками і теплицями. Також надлегкі культиватори можуть стати прекрасними помічниками в питаннях догляду за невеликими городами.
  • Легкі. До легких екземплярів відносяться мотокультиватори, вага яких становить від 30 до 40 кг. Вони ідеально підходять для процедур на земельних ділянках, де має місце не дуже проблемна і доглянута основа. Такі агрегати застосовуються для розпушування верхнього земляного пласта і підготовки землі під овочеві посадки.
  • Середні. Що стосується популярних середніх мотокультиваторів - їх вага варіюється від 40 до 60 кг. Завдяки своїй масі ця техніка є більш стійкою, вона не підстрибує, зустрічаючись з певними включеннями в грунті. Тому працювати з цими агрегатами легко і просто. Часу на підготовку грунту йде менше. Всі середні мотокультиватори працюють на чотиритактних моторах з потужністю від 4 до 6 к.с. У цих пристроях є не тільки передня, але і задня передача.
  • Важкі. Справжніми важкоатлетами є мотокультиватори з категорії важкої сільгосптехніки. Їх вага може перевищувати позначку в 60 кг. Щоб керувати подібними моделями, знадобиться досить багато сил і енергії. Важкі агрегати, оснащені потужним чотиритактним двигуном потужністю від 6 до 10 к.с. Фрези в їх конструкції знаходяться в задній частині, що робить ці моделі більш надійними і менш схильними до поломок.

За типом двигуна

За цією ознакою культиватори поділяються на кілька різновидів:

  • Бензиновий агрегат мобільний, необмежений по площі дії, багатофункціональний.
  • Акумуляторний прилад працює автономно на заряді своєї батареї, має легку вагу і середню функціональність.
  • Дизельний культиватор незамінний при тривалій обробці грунту - оранці і розпушуванні. Працює на малих обертах.
  • Електричний агрегат є самим екологічним пристроєм середнього класу і вирізняється непоганою функціональністю. Може функціонувати тільки при безпосередньому підключенні до електричної мережі.

За потужністю

Цей критерій дозволяє розділити всі види і моделі цього сільськогосподарського приладу на наступні групи:

  • Малопотужні - до 1,5 к.с .
  • Середньої потужності - до 5 к.с .
  • Потужні - до 6 к.с .
  • Високопотужні - до 9 к.с.

Вибір культиватора для особистого підсобного господарства - це непроста справа, яка вимагає серйозного підходу. Однак якщо прислухатися до рекомендацій фахівців, а також правильно оцінити обсяг, частоту і вид майбутніх сільськогосподарських робіт, то ніяких труднощів не буде.

Застосування мотокультиватора

Мотокультиватор є універсальною сільськогосподарською машиною. У зв'язку з цим, цільова аудиторія для придбання дуже велика, від простого дачника до професійного фермера. Універсальність застосування має на увазі величезну кількість завдань, які він може виконати, а саме:

  • обробляти грунт до посіву;
  • перебивати молоді бур'яни;
  • аерувати грунт;
  • підгортати грядки;
  • вносити добрива в грунт;
  • готувати грунт до зими.

Навісне обладнання мотокультиватора

Сьогодні для культиваторних пристроїв передбачено чимало насадок. Додаткове обладнання відрізняється призначенням.

  • Окучник. Дуже добре справляється з розпушуванням і роздрібненням шарів грунту. Використовується при організації посіву овочів: нарізає грядки, прополює борозни і підгортає рослини.
  • Грунтозачепи. Необхідні, перш за все, для поліпшення якості зчеплення культиватора з ґрунтом, по якому доводиться рухатися. Забезпечують додаткову обробку грунту.
  • Полольники (фрези). Дозволяють проводити аерацію, розпушувати, прополювати грунт.
  • Розпушувач. Забезпечує грунт киснем, подрібнює великі і тверді грудки, прибирає грунтову кірку, винищує надземні пагони і кореневу систему бур'янів.
  • Плуг. Створює ідентично рівні борозни, що зручно для грядок картоплі та інших культур.
  • Картоплекопач. Завдяки своїй конструкції не пошкоджує бульби картоплі, моркви та інших коренеплодів при збиранні врожаю.

Термін експлуатації культиватора залежить від правильного і своєчасного техобслуговування. Воно включає в себе використання якісних масел і палива, а також регулярну їх заміну та поповнення. Для правильної роботи з культиватором слід строго дотримуватися правил техніки безпеки, ігнорування яких може призвести до травм або поломки агрегату.

У нашому магазині техніки для дому та саду VITALTECHNO представлений широкий вибір культиваторів. Купуючи даний вид обладнання у нас, ви заздалегідь захищені від проблеми з відсутністю ремонтного сервісу і покупкою деталей, а також отримуєте безкоштовні консультації та професійний підбір обладнання. Весь асортимент, зібраний в магазині, - сертифікований і якісний. При дотриманні інструкції представлені моделі прослужать вам довго, а в разі поломки - ви зможете замінити деталі.

Перейти до каталогу культиваторів

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Напишіть коментар

* Имя:
* E-mail: (Немає публікацій)
   Веб-сайт: (Посилання на сайт з http://)
* Коментар:
Введіть код

Переваги