Мотоблок - незамінний помічник для різних сільськогосподарських робіт
 Фев 23, 2021    0 Комментариев
Мотоблок - незамінний помічник для різних сільськогосподарських робіт

Мотоблок - це універсальний самохідний транспортний засіб на базі одноосного шасі, який виконує функції малогабаритного трактора. Дане обладнання також прийнято називати пішохідним або одноосьовими трактором. Мотоблоки широко застосовуються в сільському господарстві і для виконання різних комунальних робіт з благоустрою території.
Являє собою самохідний транспортний засіб, оснащений бензиновим або дизельним двигуном. Він встановлюється на легке шасі, що має одну ось з двома колесами. Управління агрегатом здійснюється за допомогою двох довгих ручок, які необхідно постійно утримувати в руках. При застосуванні мотоблока, на оператора виявляється значне фізичне навантаження, оскільки здійснення поворотів забезпечується в результаті застосування сили. Крім цього, при переїзді для підтримки рівноваги мотоблока необхідно натискати або піднімати його за рукоятки.

Відмінність мотоблока від культиватора.

Мотокультиватор і мотоблок часто плутають, і це відбувається через схожість їх основної функції - культивації землі. Але різниця все ж є.
Культиватор не володіє таким широким діапазоном робіт і витривалістю, як мотоблок, але у нього є ряд інших переваг. По-перше, він більш легкий і малогабаритний, що зручніше для роботи на невеликих ділянках обробки з безліччю додаткових насаджень. По-друге, конструкція культиватора простіша і тому з ним легше працювати, ремонтувати та обслуговувати навіть недосвідченому користувачеві. І, по-третє, вартість культиватора на порядок нижча, ніж мотоблока. У всьому іншому мотоблок буде кращим мотокультиватора, завдяки можливості встановлення навісного обладнання, великій кількості завдань, з якими він може впоратися і універсальності застосування - це головні переваги. Ще одним важливим фактором є площа обробки, занадто велика (понад 1 га) - під силу тільки для мотоблока.

Підготовка мотоблока до весняних/осінніх робіт

Сезонне зберігання може вплинути на працездатність садової техніки. Різна техніка переносить зберігання по-різному, і наслідки такої зимівлі деяких видів обладнання будуть непомітні, а якась техніка може відмовитися заводиться. Багато що залежить від виду техніки: бензинова садова техніка (мотоблоки, культиватори) більш примхливі в питаннях зберігання, але вимагають менше зусиль при запуску після зберігання, тоді як дизельна техніка може довгий час переносити недбале зберігання, але несправність, що виникла в наслідок зневаги умов консервації, може бути серйознішою. Після тривалої стоянки і перед початком сезонної експлуатації, мотоблок необхідно обслужити. Кілька простих рекомендацій з підготовки мотоблока до весняного сезону після зимового зберігання, які допоможуть уникнути раптової поломки в розпал весняного сезону:

  1. Повільно провернути двигун рукояткою стартера, попередньо вимкнувши запалювання і вивернувши свічку запалювання - переконатися у відсутності заїдань механізму та сторонніх шумів.
  2. Злити паливо з паливної системи. Після зимового зберігання це паливо краще використовувати для розпалювання.
  3. Заправити бензобак чистим, свіжим бензином марки АІ-92 (для чотиритактних двигунів) або соляркою (для дизельних двигунів).
  4. Перевірити рівень масла. Якщо рівень достатній, то масло необхідно замінити після прогріву двигуна. Якщо ж рівень масла недостатній або надмірний і в маслі знаходяться сторонні домішки (паливо, або вода), то масло необхідно злити, промити картер паливом і заправити свіже масло відповідно до інструкції по експлуатації двигуна.
  5. Свічка запалювання є витратним елементом, і перед початком сезону її потрібно замінити. Встановити свічку запалювання в двигун, перевірити свічковий ковпачок на наявність пошкоджень і слідів пробою. При необхідності замінити.
  6. Замінити повітряний фільтр.
  7. Підкачати паливо в карбюратор, включити підсмоктування, запалювання і звичним рухом запустити двигун.

Як вибрати мотоблок.

В залежності від ваги і цільового використання, мотоблоки поділяються на 3 класи:

1. Легкі. Переважно розраховані для простої культивації землі на площі до 40 соток. Здатні працювати з навісним і причіпним обладнанням, але через невелику вагу і потужність це не зовсім підходящий варіант, особливо для обробітку важкого грунту. Вони більше знадобляться для дачників і власників невеликої присадибної ділянки.

Вага - до 80 кг.

Потужність - 5-7 к.с.

Площа ділянки - 10-40 соток.

Ширина захоплення - до 85 см.

2. Середні. Важчі та потужніші легкого класу, що дає можливість повноцінного використання з будь-якими насадками. Мотоблоки середнього класу легко зорють навіть цілину, очистять територію від снігу та впораються з сінокосом. Можливість обробки площі до 1 гектара робить середній клас дуже затребуваним серед активних користувачів сільської місцевості.

Вага - 80-120 кг.

Потужність - 6.5-9 к.с.

Площа ділянки - 40 соток-1 га.

Ширина захоплення - до 100 см.

3. Важкі. Найпотужніші та важкі агрегати, для самої важкої і тривалої роботи на великій ділянці. Це практично трактор, здатний виконати будь-яке сільськогосподарське завдання: підняття цілини, підгортання, прибирання снігу і перевезення важких вантажів. Підходить для професійного використання комунальними службами та фермерськими господарствами.

Вага - 120-180 кг.

Потужність - 9-17 к.с.

Площа ділянки - 1-4 га.

Ширина захоплення - до 135 см.

При виборі класу кожен спирається на різні показники. Хтось відштовхується від площі свого городу, а комусь потрібна певна ширина захвату. По суті, будь-який підхід правильний, але в ідеалі краще співвідносити всі фактори, включаючи якість землі і навіть фізичні здібності користувача.

Бензиновий двигун мотоблока має широке поширення і володіє простою конструкцією, що робить його дешевшим в вартості і обслуговуванні. Він досить надійний і продуктивний, але не так як дизельний аналог. Ще однією перевагою є широка різноманітність виробників, потужності і надійності бензинових агрегатів. Встановлюється на більшість моделей легкого та середнього класу.

Дизельний двигун мотоблока володіє великим крутним моментом на низьких оборотах, що робить його більш тяговитим. Моторесурс, висока надійність і економічність палива - безсумнівні переваги, але є і недоліки. По-перше, дорожнеча як самого двигуна, так і його комплектуючих. По-друге, складне технічне обслуговування і ремонт. Дизельні агрегати дуже важкі і зазвичай встановлюються на важкі і середні мотоблоки.

Бензинові двигуни користуються більшою популярністю і ідеальні для обробки невеликих і середніх ділянок. Дизельні, хоч і дорожчі, але більше підходять для обробки великої території.

Застосування мотоблока

Мотоблок є універсальною сільськогосподарською машиною. Універсальність застосування має на увазі величезну кількість завдань, які він може виконати, а саме:

  • Оранка, розпушення ґрунту і будь-яка інша операція, пов'язана з культивацією верхнього шару землі, навіть самого залежаного або цілини.
  • Підгортання, нарізка борозен плугом, посадка і викопування картоплі.
  • Рівномірне перемішування ґрунту з внесеним добривом, подрібнення бур'янів.
  • Послуги з перевезення вантажів і звичайне переміщення із застосуванням причіпних пристроїв.
  • Очищення території від снігу за допомогою шнекороторної насадки або відвалу.
  • Косовиця, догляд за газоном та прибудинковою територією.


Мотоблок - це не просто ще одна машина в господарстві, а повноцінний засіб малої механізації багатьох операцій. У зв'язку з цим, цільова аудиторія для придбання дуже велика, від простого дачника до професійного фермера.

Навісне обладнання мотоблока

За замовчуванням мотоблок укомплектований фрезами і колесами для транспортування. Для обробки грунту цього більш ніж достатньо. Але якщо ви ставите перед технікою завдання глобальніші, потрібно подбати про придбання навісного обладнання. Найбільш затребуваними є наступні типи навісного обладнання:

  • Роторна або сегментна косарка. Дані пристрої та їх модифікації застосовуються в декількох областях: заготівля сіна, покіс зернових культур, очищення землі від дикорослих рослин, облаштування газонів, присадибних ділянок.
  • Граблі. Використовуються для культивації ділянки - з їх допомогою розрівнюють зорану землю, збирають свіжоскошене сіно, а також позбавляють територію від бур'янів і сміття.
  • Окучник. За допомогою цієї насадки можна виконувати підгортання вирощуваних культур, а також рихлити, перекопувати ґрунт і боротися з бур'янами.
  • Культиватор. Культивація, обробка ґрунту без перевертання верхнього шару.
  • Картоплесаджалка. Дозволить посадити картоплю на однакову глибину, створюючи рівні ряди, і рівномірно засипати землею.
  • Картоплекопач. Конструкція піднімає шар землі і викопує коренеплоди, які потім можна зібрати вручну з поверхні землі. Картоплекопач можна застосовувати і для всіх інших коренеплодів - моркви, а також буряків, ріпи, редьки та цибулі.
  • Фреза. Не тільки розпушує грунт, розбиваючи грудки землі, борючись з грунтовою кіркою, але і відмінно справляється з рослинними залишками, перемішуючи і поміщаючи їх на невелику глибину - до 5-8 см.
  • Обприскувач. Використовується з метою хімічного захисту рослин від шкідників і хвороб, позакореневого підживлення рослин, хімічної боротьби з бур'янами.
  • Розкидувач добрив. Використовують для органіки, розкиду мінеральних добрив.
  • Причіп. Дозволяє перевозити велику кількість різноманітних вантажів.
  • Снігоочисник. Дозволяє в найкоротші терміни позбутися від будь-яких снігових заметів.
  • Грунтозачепи. Необхідні, перш за все, для поліпшення якості зчеплення мотоблока з ґрунтом, по якому доводиться рухатися. Забезпечують додаткову обробку ґрунту.
  • Плуг для обробки цілини. Використовується як засіб для підготовки землі до посадки.
  • Скарификатор. Призначений для розпушування ґрунту, кращого проникнення вологи в землю.

При виборі мотоблока необхідно враховувати цілий ряд факторів, в тому числі розміри ділянки та особливості проведених робіт, а також фізичні можливості оператора. Крім того, слід звертати увагу на надійність конструкції мотоблока, її енергоефективність і потужність.


У нашому магазині техніки для дому та саду VITALTECHNO представлений широкий вибір мотоблоків. Купуючи даний вид обладнання у нас, ви заздалегідь захищені від проблеми з відсутністю ремонтного сервісу і покупкою деталей, а також отримуєте безкоштовні консультації та професійний підбір обладнання. Весь асортимент, зібраний в магазині, - сертифікований і якісний. При дотриманні інструкції представлені моделі прослужать вам довго, а в разі поломки - ви зможете замінити деталі.

Перейти до каталогу мотоблоків

Теги: Мотоблок

Напишите комментарий

* Имя:
* E-mail: (Нет публикаций)
   Веб-сайт: (Ссылка на сайт с http://)
* Комментарий:
Введите код