Пожежна мотопомпа - це універсальний технічний пристрій, який успішно використовується не тільки для ефективного усунення вогнищ загорянь, а й для вирішення багатьох інших завдань, пов'язаних з відкачуванням рідин різного ступеня забрудненості. На сучасному ринку можна знайти велику кількість модельних марок пожежних мотопомп, що відрізняються між собою як конструктивним виконанням, так і експлуатаційними характеристиками, що слід врахувати при виборі такого обладнання. До найбільш поширених завдань, які дозволяє ефективно вирішувати пожежна мотопомпа, відносяться:
- усунення вогнищ загоряння;
- ліквідація наслідків повеней і паводкових ситуацій;
- усунення наслідків аварій у водопровідних і стічних системах;
- організація поливу рослин;
- відкачування води із затоплених підвальних приміщень і льохів;
- осушення будівельних котлованів і траншей;
- відкачування води з природних і штучних водойм, підземних і наземних резервуарів;
- промивка свердловин і шахт колодязів до початку їх використання або після тривалої експлуатації.
Велика частина актуальних на сьогодні моделей мотопомп комплектується сітчастими елементами, що фільтрують, які встановлюються на всмоктуючий шланг. Призначення такого фільтра полягає в тому, щоб не пропустити в робочу камеру насоса занадто великі фрагменти твердих включень, що містяться в рідкому середовищі. Розмір осередків фільтруючих елементів в залежності від технічних характеристик встановленої на обладнанні насосної установки, може варіюватися в досить широких межах.
Важливим параметром автономних пожежних насосів є діаметр вихідного розтруба, до якого приєднується рукав для мотопомпи. У багатьох моделей внутрішній діаметр вихідного розтруба становить 10 см, що дозволяє створювати хороший натиск рідини, що перекачується пристроєм із середньою продуктивністю.
Окремі моделі пожежних мотопомп оснащуються корпусами закритого типу, що дозволяє забезпечити більш надійний захист елементів конструкції від механічних пошкоджень. Тим часом, корпуса закритого типу обмежують доступ до конструктивних елементів помпи, що дещо ускладнює її технічне обслуговування та ремонт.
Сучасні виробники встановлюють на пожежні помпи приводні двигуни різних типів (бензинові, дизельні, газові та електричні). Найбільшого поширення за цілою низкою причин отримали бензинові та дизельні пожежні помпи. Оснащення бензиновим або дизельним двигуном робить пожежну мотопомпу абсолютно автономною, здатною працювати в тих місцях, де відсутнє централізоване електропостачання.
Бензинові моделі помп можуть оснащуватися двох або чотиритактним двигуном. Як правило, це пристрої побутового призначення, що характеризуються компактними габаритами і середніми показниками потужності і продуктивності.
Оснащення пожежної мотопомпи дизельним двигуном дозволяє виробникам наділити її високою потужністю, надійністю та тривалим експлуатаційним терміном (до 6000 годин і навіть більше). Саме помпи дизельного типу найчастіше купують підприємства сільськогосподарської галузі, а також професійні пожежні станції.
У нашому магазині техніки для дому та саду VITALTECHNO представлений широкий вибір мотопомп високого тиску. Купуючи даний вид обладнання у нас, ви заздалегідь захищені від проблеми з відсутністю ремонтного сервісу і покупкою деталей, а також отримуєте безкоштовні консультації та професійний підбір обладнання. Весь асортимент, зібраний в магазині, - сертифікований і якісний. При дотриманні інструкції представлені моделі прослужать вам довго, а в разі поломки - ви зможете замінити деталі.
Напишіть коментар Скасувати