Аератор – це пристрій для культивації ґрунту. Вже з назви можна помітити, що ключовим завданням аератора є створення отворів для насичення грунту киснем, полегшення доставки води і поживних речовин. Завдяки цьому покращується дихання коренів та посилюється ріст трави. Саме для цього і були створені аератори.
Його вал складається з пружинистих зубів (спиці), які вичісують газон від шару соломи, що утворився, рихлять ущільнений верхній шар, запобігають застою і утворенню кірки. Перфорація грунту аератором дозволяє краще проникати та засвоюватися кисню, волозі та добривам. Обробляти газон цим інструментом можна протягом усього сезону, але не частіше ніж один раз на місяць. В іншому випадку надмірне надходження вологості або кисню може зашкодити корінням (наприклад, загнивання або пересихання). Рекомендується використовувати, якщо тип ґрунту досить м'який.
Аератори поділяються на два типи – класичні та скарифікатори. Вони схожі зовні, але відрізняються робочим елементом та виконують різні завдання. У деяких моделей є змінні вали зі спицями та ножами, що робить їх універсальними. Аератор для газону відрізняється від скарифікатора тим, що проникнення в землю відбувається не шляхом її розрізання, а шляхом проколу верхнього шару ґрунту спицями-штифтами, насадженими на пружинний вал. Даний пристрій теж вичісує застаріле сміття, але на відміну від скарифікатора робить це більш дбайливо, майже не пошкоджуючи кореневу систему рослин і не розпушуючи грунт.
Необхідність застосування скарифікатора легко визначається при простому візуальному огляді галявини, а також безпосередньо залежить від кількості сухої і пожовклої трави. Перша ґрунтова скарифікація може бути проведена в осінній період, на другий рік життя газонного покриття або весною на третій рік. У подальшому заходи щодо аерації необхідно здійснювати не рідше одного разу протягом року, а на старих і хворих газонних покриттях - приблизно пару разів на рік.
Проводити аерацію на маленьких газонах можна спеціальними сандалями або вилами, а на великих ділянках озеленення - механізованими аеpаторами. Аераційні заходи не здійснюються в дуже спекотні та засушливі дні, а періодичність виконання таких робіт залежить від ґрунтових характеристик і застосовуваного обладнання.
У нашому магазині техніки для дому та саду VITALTECHNO представлений широкий вибір бензинових та електричних аераторів "Al-ko", "Stiga", "HECHT", "Stihl" та ін. Сервісний центр VITALTECHNO обслуговує та ремонтує усі види мотоблоків, культиваторів, райдерів, аераторів.
Напишіть коментар Скасувати