Бензогенератор електричного струму служить автономним джерелом енергії для інструментів і техніки під час будівельних, монтажних, ремонтних та аварійно-рятувальних робіт в польових умовах. У побуті генератор застосовують для резервного або сезонного електропостачання в приватному будинку або на дачі.
Найпопулярнішими є бензинові генератори потужністю 3-20 кВт. Вони розраховані на перенесення або перевезення, не займають багато місця при зберіганні.
У даній статті ми відповімо на 7 найбільш поширених запитань від наших покупців. В основному це питання від людей, які вперше стикаються з придбанням бензогенератора і потребують правильного підбору і консультації кваліфікованих фахівців.
Чи може бензиновий генератор служити постійним джерелом електроенергії?
Генератори бензинові призначені для використання в якості резервного джерела енергії. Їх застосовують на дачі, будівельному майданчику, в торгових наметах, в місцях, де немає електрики. Більшість бензинових генераторів - автономні. На відміну від стаціонарних, вони не розраховані на цілодобову роботу. Це пояснюється, по-перше, обмеженим обсягом бака, в середньому до 20 л, інакше транспортування пристрою буде утруднене через важку вагу. По-друге, моторесурс бензинових електростанцій становить зазвичай близько 3000 годин, після чого потрібно проводити капітальний ремонт силового агрегату або повну його заміну. Агрегат здатний пропрацювати безперервно від 2 до 12 годин, після чого повинен відпочити як мінімум 1-2 г. Це не викликає проблем, якщо електростанція потрібна, коли користувач знаходиться поруч і контролює її роботу. В якості постійного джерела енергії рекомендується використовувати дизельні або газові генератори.
Що потрібно, що б організувати автоматичний запуск бензинового генератора при відключенні електроенергії?
Крім самого генератора потрібна також система автоматичного запуску (АВР). Вона являє собою окрему установку, змонтовану в щиті. В її функції входить контроль стану електромережі, запуск, зупинка електростанції і зарядка її акумулятора. Система може працювати з будь-яким генератором, при наявності у нього електростартера. Надійність організованої системи автозапуску залежить від якості карбюратора електростанції і її електродвигуна.
Велика кількість сучасних бензинових, дизельних і газових генераторів комплектується системою АВР з заводу. При відключенні подачі електроенергії від централізованої електромережі, автоматика самостійно запускає генератор.
У вас є генератори, що працюють на бензині і на газі? Чи можливо переобладнати бензиновий генератор на газ?
У магазині техніки для саду та будинку VITALTECHNO представлена велика кількість двопаливних генераторів. Основна їхня відмінність від інших типів генераторів полягає в здатності працювати одночасно від двох видів палива - бензин і газ (зріджений або природний). Такі агрегати поєднують в собі всі переваги обох видів палива, вирізняються надійністю, практичністю, а також високою стійкістю до перепадів напруги. Вони широко використовуються для забезпечення електрикою котеджів, дач, офісів або окремих електроприладів. Головне достоїнство гібридного генератора - це автоматичне перемикання на інший вид палива, якщо одне паливо закінчилося.
Для переобладнання бензогенератора на газ вам знадобиться універсальний газовий модуль «УБГК» (універсальний бензо-газовий комплект для генератора). Переобладнати можливо як самому, дотримуючись спеціальних інструкцій, так і звернувшись до кваліфікованих фахівців нашого магазину. Вони в найкоротші терміни переведуть ваш бензиновий генератор на газ з дотриманням всіх технічних вимог, а також нададуть гарантію на виконану роботу.
Чи надійні бензогенератори китайського виробництва?
Сьогодні у багатьох покупців вже не таке упереджене ставлення до техніки, що випускається в Китаї. Адже в цій країні виробляються електростанції всесвітньо відомих зарубіжних брендів: ODWERK, WERK, FORTE, LIFAN, ENERSOL, RATO та ін. Продукція проходить строгий контроль якості, а за наявністю захисних систем не поступається аналогам, які сходять з конвеєра на європейських заводах. Крім того, більшість моделей європейського і китайського виробництва оснащується двигунами одних і тих же марок. На всю вироблену продукцію надається гарантія. Тому обладнання з Китаю не менш надійне, ніж європейське, до того ж, воно відрізняється демократичною ціною.
На жаль на ринку України дуже часто зустрічаються генератори китайського виробництва сумнівної якості. Підробки мало чим відрізняються від оригіналів візуально. Іноді відрізнити таку продукцію не так вже й просто. Щоб уберегти себе від неякісного китайського обладнання, ми радимо купувати генераторні установки тільки в сертифікованих магазинах та у офіційних дистриб'юторів.
Яке технічне обслуговування потрібно бензиновим генераторам?
При обслуговуванні бензинових електростанцій увагу звертають на рівень масла, свічку запалювання, повітряний фільтр. Рівень масла перевіряють перед кожним запуском генератора. Роблять це за допомогою щупа, який опускають в горловину картера. При необхідності масло доливають. Кожні 50 годин перевіряють свічку (зазор між електродами повинен бути не менше 0,7 мм). Якщо на свічці є пошкодження, наприклад тріщини, її потрібно поміняти на нову. З такою ж періодичністю очищають повітряний фільтр. Для цього його промивають, висушують. Перед установкою його необхідно змочити в моторному маслі. Так само кожні 50 годин масло, залите в двигун, зливають і заправляють новим. Після того, як генератор відпрацює 100 годин, необхідно замінити свічку і очистити продувкою фільтри паливної системи.
Який вид бензогенератора вибрати: інверторний чи звичайний? В чому різниця?
Якщо є необхідність в постійному забезпеченні електроенергією приміщень, будівель, будівельних майданчиків, вирішити проблему аварійного освітлення, то має сенс розглянути звичайний бензиновий генератор. Працюючи на повному завантаженні, він прослужить довго і не вимагатиме ремонту або додаткових вкладень протягом тривалого часу. Своєчасна заміна масла і використання якісного палива збільшують термін служби генератора.
При аварійному забезпеченні електроенергією житлового будинку, в якому потрібно живити багато електроприладів, краще використовувати генератори інверторного типу. Заміна та ремонт численної техніки, яка згоріла при раптовому стрибку напруги, обійдеться дорожче, ніж сам генератор.
Принцип роботи інверторного генератора відрізняється від класичної схеми тим, що електроенергія не надходить в мережу безпосередньо. Змінний струм проходить деякі перетворення - спочатку в постійний струм, потім інвертується назад в змінний. В результаті ми отримуємо ідеальну синусоїду, що підтверджує високу якість отриманої електроенергії. Інверторний генератор буде ідеальним рішенням для забезпечення безперебійного живлення чутливих приладів, які бояться перепадів напруги: котлів опалення, зарядних пристроїв ноутбуків, комп'ютерів, складної електронної техніки. В основному інверторні електростанції мають потужність 0.7-10 кВт.
Номінальна і максимальна потужність генератора - в чому відмінність?
Номінальна - це потужність генератора при довгій стабільній роботі. Максимальна - це тимчасова потужність на межі навантаження, яка може тривати не більше півгодини, а потім спрацює захист і генератор відключиться. При виборі генератора, в першу чергу, потрібно дивитися саме на номінальну потужність в режимі постійної роботи.
Необхідну потужність генератора можна визначити, склавши потужності приладів, які передбачається підключати до генератора одноразово, при розрахунку потрібно враховувати пускові коефіцієнти приладів. Пускові коефіцієнти реактивних споживачів не є постійними параметрами, зазвичай вони вказані в інструкції з експлуатації до кожного конкретного приладу.
При виборі генератора необхідно враховувати можливе підключення додаткових приладів, і як наслідок збільшення витрат електроенергії, тому потрібно залишати невеликий запас потужності (приблизно 25- 30%). Однак не варто купувати електрогенератор, що володіє потужністю, сильно перевищуючу необхідну. Потрібно враховувати, що тривала робота з недостатнім навантаженням майже так само шкідлива, як і перевантаження.
Популярні бензогенератори
Серед усіх представлених бензинових електростанцій в нашому магазині, особливу увагу хочеться приділити виробникам:
• Hyundai
• Matari
• EnerSol
Вони користуються великим інтересом і попитом серед наших замовників.
Забезпечення споживача необхідним обсягом енергії залежить від потужності генератора. Як правило:
• 3-5 кВт досить для електрифікації невеликого житлового приміщення. Ці генератори практичні у використанні, недорогі і економічні. До таких електростанцій можна підключати садову техніку, електроінструменти, зварювальний апарат. Їх купують також для невеликого придорожнього магазину, пункту шиномонтажу, кафе і т.п. Вибрати можна однофазні та трифазні моделі, з будь-яким типом запуску.
• 5-10 кВт - дуже популярні серед будівельних бригад, власників кафе, приватних і заміських будинків. Відмінно підійдуть для невеликих фермерських господарств, розташованих далеко від населених пунктів. Багато моделей комплектуються колесами для зручності переміщення на будмайданчиках, в межах приватного двору, або для польових умов. Вибрати можна однофазні та трифазні генератори, з будь-яким типом запуску - від ручного до автоматичного, з кожухом і без кожуха, а також моделі з вбудованою автоматикою.
• 10-20 кВт - можуть забезпечувати електроенергією житлові і комерційні об'єкти або використовуватися як резервне джерело живлення. Їх купують для використання у великих заміських будинках, торгових точках, на дачі, в гаражі або майстерні. Бензогенератори 10-20 кВт це в основному універсальні пристрої 1/3 фази, з електростартером і автоматичним типом запуску, водяною або повітряною системою охолодження.
Пам'ятайте, що функціонал, характеристики і особливості конкретного інверторного генератора можуть відрізнятися від ваших потреб. Тому перед покупкою рекомендуємо отримати консультацію фахівця.
Купити бензогенератори 3-20 кВт ви можете в нашому інтернет-магазині VITALTECHNO. Помацати, порівняти, включити і побачити якісні агрегати, установки, техніку і обладнання ви можете в новому магазині-шоурумі VITALTECHNO! Магазин відкрився в режимі шоурум і пункт видачі товарів. Все представлене обладнання в магазині сертифіковане і має заводську гарантію від 1 року до 5 років. Купуючи обладнання в нашому магазині, ви можете бути спокійні: наші фахівці завжди проконсультують вас і допоможуть вирішити питання будь-якої складності.
Телефони: +38 (044) 227-41-10;
+38 (067) 463-85-86;
+38 (050) 404-58-49;
+38 (093) 170-17-06;
E-mail: [email protected]
Skype: VITALTECHNO UA
Напишіть коментар Скасувати